Sidebar

Rugsėjo antrąją savaitę gilinomės į Konfucijaus tiesas dr. V. Siliaus paskaitoje „Konfucijus – Mokytojas“.  Taip kartu paminėjome ir Kinijoje rugsėjo 10 d. švenčiamą Mokytojų dieną, kuri siejama su išminčiaus gimtadieniu. Juk Konfucijus (Kongzi 孔子) į Kinijos tradiciją įėjo ir iki šiandien yra prisimenamas kaip “dešimties tūkstančių kartų̃ mokytojas”.

Kinų filosofo, politiko, mokytojo ir konfucianizmo pradininko Konfucijaus gimtadienio proga klausytojai turėjo galimybę išgirsti dr. doc. L. Poškaitės paskaitą „Konfucianizmas tradicinėje ir šiuolaikinėje Kinijoje“.

Vasarai įsibėgėjus visus besidominčius kinų kultūra kvietėme į paskutines šiais mokslo metais tapybos dirbtuves su mūsų mylima, jau keturis kartus viešėjusia kinų kilmės Ukrainos menininke iš Vokietijos Qi Xiaoting [Chi Shaoting]

Paskaitų ciklą „Didieji klasikiniai kinų romanai“ pradėjome paskaita „Užutėkio istorijos“ (Shuǐhǔ zhuàn水滸傳/水浒传).  Ją skaitė VU Azijos ir transkultūrinių studijų instituto j. asist. B. Astrauskas.

Balandžio 24-26 d. Vilniaus universitete, kaip ir kiekvienais metais vyko „ATSIbusk‘24“ renginiai. Šios dienos skirtos tiek studentams tiek plačiajai visuomenei, kurie nori iš arčiau pažinti Aziją ir Artimuosius Rytus. Trys dienos buvo kupinos įdomių paskaitų, išskirtinių dirbtuvių bei įkvepiančių užsiėmimų.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos