Pradedant naująjį mokslo metų sezoną kviečiame pasinerti į kinų meną!
Jau 5-ąjį kartą mūsų institute viešės kinų kilmės Ukrainos menininkė Qi Xiaoting [Chi Shaoting], kuri praves 4 kinų tapybos ir 1 kinų kaligrafijos dirbtuves.
Kūrėja ilgus metus gyvenusi Ukrainoje buvo priversta palikti namus ir šiuo metu gyvena Vokietijoje.
KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS
Rugsėjo 19 d. | KETVIRTADIENIS
#1 – 15:00 val. KINŲ TAPYBA. Lotosas 荷花
Lotosas kinų kultūroje yra sąžiningumo, gerumo, grožio ir tyrumo simbolis. Tai unikalus augalas, literatūroje kartais vadinamas net “žaliąja fėja”: „jo žali lapai gali nusidriekti iki pat purpurinio horizonto, o saulės spinduliuose maudosi išskirtinai lotoso žiedai, kurie spindi“. Lotosas dažnai yra vadinamas gėlių karaliene.
#2 – 18:00 val. KINŲ KALIGRAFIJA. Hieroglifas 静心
Kinų kaligrafija, arba 书法 (shūfǎ), yra senovinė kinų meno forma, per linijas ir taškus perteikianti abstraktų linijų ir ritmų grožį, kartu atspindėdama asmens emocijas, moralinį vientisumą, charakterį, išsilavinimo lygį, saviugdos pasiekimus, intelektualinį skonį ir individualų požiūrį. Šių dirbtuvių metu rašysime hierioglifą jìngxīn [dzing sin], kas išvertus reikštų „nusiraminti, nusiraminimas, meditacija“.
Rugsėjo 20 d. | PENKTADIENIS
#3 – 15:00 val. KINŲ TAPYBA. Slyva 梅花 REGISTRACIJA BAIGTA
Slyvos žiedai kinų kultūroje yra vienas svarbiausių simbolių ir simbolizuoja atkaklumą ir viltį, taip pat grožį, klestintį nepalankiomis aplinkybėmis. Slyvos šakelės motyvas yra dažniausiai sutinkamas kinų mene bei literatūroje. Piešiniai su slyvos šaka yra dovanojami artimiesiems įvairiomis progomis, kaip ištvermės, drąsos, atkaklumo ir patikimumo simbolis.
#4 – 18:00 val. KINŲ TAPYBA. Karpis 鲤鱼🐟 REGISTRACIJA BAIGTA
Žuvys kinų kultūroje yra turto simbolis. Žuvies hieroglifas yú 鱼 skamba panašiai kaip kitas svarbus kinams žodis yù 裕, tik tariamas kitu tonu, ir reiškia „gausa“. Karpis yra būtent žuvis, kuri yra ruošiama svarbiausios kinų metų šventės metu – kinų Naujųjų metų išvakarėse. Kinai tiki, kad jei ant stalo, ypač per šventes, bus žuvies, šių namų šeimininkus ištisus metus lydės turtai ir gausa.
Rugsėjo 21 d. | ŠEŠTADIENIS
#5 – 9:30 val. KINŲ TAPYBA. Piliarožė 锦葵花 REGISTRACIJA BAIGTA
Dėl savo ilgaamžiškumo piliarožės Kinijoje, ypač Sičuano gyventojams, simbolizuoja vaisingumą ir ištvermę. Šis augalas ypač dažnai aprašomas kinų literatūroje, įskaitant Du Fu, Su Shi ir Li Bai poeziją. O štai įvairiaspalviai piliarožių krūmai puošia bene kiekvieno Kinijos miesto parkus – tai itin kinų mėgstamas dekoratyvinis augalas.
KAINA Mokėjimo instrukcija: https://www.konfucijus.vu.lt/kursai/mokejimo-uz-kursus-informacija |
REGISTRUOKITĖS
https://bit.ly/3VBDHnG
ir SUMOKĖKITE MOKESTĮ [Dėmesio, vietų skaičius ribotas, todėl pirmenybė teikiama tiems, kurie pirmieji sumokės registracijos mokestį]
APIE MENININKĘ –
Qi Xiaoting [Chi Shaoting] kinų menininkė, kaligrafė, dailės mokytoja, Visuomeninio kinų kultūros klubo (Weifang) narė, nacionalinės Ukrainos menininkų sąjungos narė. Ji nuo 1997 m. gyveno Ukrainoje. 2011 m. baigė Kyjivo pedagoginį universitetą, Dailės ir dizaino fakultetą. Mokėsi pas žymius kinų menininkus: Zhang Zhungen, Zhang Huayong ir Liu Zonggang. Kūrėja palaiko nuolatinius ryšius su gimtąja šalimi ir skatina kultūrinius mainus tarp abiejų tautų. Menininkė dalyvavo kolektyvinėse parodose ir surengė personalinių parodų Ukrainoje, Kinijoje, JAV ir Ispanijoje. Jos darbų yra Ukrainos ir kelių kitų šalių muziejuose ir privačiose kolekcijose. Daugiau nei 10 metų ji dirba dailės mokytoja ir turi savo mokyklą "Celestial Culture".
Menininkė dirba unikalia kinų Xie-Yi (idėjų išraiškos) technika. Kaip įprasta, dailininkui labiau rūpi ryžių popieriuje perteikti dvasinę nuotaiką nei perteikti detales ir išorinių bruožų tikslumą. Viskas atitinka kinų tapybos filosofiją – grožis ir išmintis paprastume. Todėl paveiksle naudojamos tokios technikos kaip apibendrinimas, hiperbolė ir abstrakcija. Menininkės darbais galite pasigrožėti čia: https://chi.gallery/
Kinų tapyba ir kaligrafija – raktas į paslaptingą kinų meno pasaulį, kuris padeda pajausti ir bandyti suprasti skirtingą Kinijos kultūrą.
Šiose kūrybinėse dirbtuvėse kviečiame prisijaukinti kinų tapybą ir kaligrafiją.
VIETA
Dirbtuvės vyks Vilniaus universiteto Konfucijaus institute, adresu M. K. Čiurlionio g. 21 (vidiniame kieme), 204 aud.
Prieš užsiėmimus atsiųsime priminimus. Su savimi turėti nieko nereikia (nebent savo mylimiausią teptuką), visomis priemonėmis pasirūpins institutas.
REGISTRACIJA
https://bit.ly/3VBDHnG
Dėl detalesnės informacijos rašykite arba teiraukitės tel. 8 613 11849.