Sidebar

Jau tapo gražia tradicija pavasarinį džiaugsmą pastiprinti kinų meno potyriais – kviečiame net į 5 kūrybines dirbtuves!

Gegužės mėnesį mūsų institute viešės kinų kilmės Ukrainos menininkė Qi Xiaoting [Chi Shaoting], kuri praves 5 kinų tapybos.

Kūrėja ilgus metus gyvenusi Ukrainoje buvo priversta palikti namus ir šiuo metu gyvena ir kuria Vokietijoje.

KŪRYBINĖS DIRBTUVĖS 

REGISTRACIJA https://bit.ly/3VBDHnG

Gegužės 9 d. | PENKTADIENIS 

#1 – 15:00-17:00 val. KINŲ TAPYBA. Narcizas 水仙花

Narcizai (水仙花 shuǐxiānhuā) tarsi pirmieji pavasario šaukliai, o jų švelnūs, įvairių formų bei atspalvių žiedai, užburiantis aromatas tikrai patraukia dėmesį. Narcizai  yra taikos, susijungimo, pagarbos, meilės išraiškos simbolis. Šie žiedai taip pat koduoja atvirumo ir nuoširdumo prasmes ir kviečia vėl susitikti!

Gegužės 10 d. | ŠEŠTADIENIS 

#2 – 11:00-13:00 val. KINŲ TAPYBA. I DALIS. Paprastasis tulžys 翠鸟

#3 – 14:00-16:00 val. KINŲ TAPYBA. II DALIS. Paprastasis tulžys ir lotosas 翠鸟和荷花

(Šie užsiėmimai skirti tiems patiems dirbtuvių dalyviams)

Paprastasis tulžys (翠鸟cuìniǎo) ir lotosas (荷花héhuā) – tradicinėje kinų tapyboje ir nefrito drožiniuose dažnai sutinkami motyvai, simbolizuojantys laimę ir meilę. Tulžys, vadinamas „laimės paukščiu“, tradicinėje kinų kultūroje reiškia ištikimybę ir sėkmę, simbolizuoja laimę bei jausmų tvirtumą. Tuo tarpu lotosas dėl savo tyrumo dažnai naudojamas kaip metafora tyrai meilei ir kilniems jausmams išreikšti.

Gegužės 11 d. | SEKMADIENIS 

#4 – 11:00-13:00 val. KINŲ TAPYBA. Visterijos 紫藤

#5 – 14:00-16:00 val. KINŲ TAPYBA. Kregždės 燕子 
(Šie užsiėmimai yra atskiri, tačiau kūrybinio proceso metu, išmokus abu elementus, bus galima juos komponuoti viename piešinyje)

Visterijos (紫藤zǐténg) ir kregždės (燕子yànzi) tradicinėje kinų kultūroje taip pat pasižymi ypatingomis reikšmėmis. Kregždės simbolizuoja ne tik pavasarį, bet ir jaunavedžių laimę – stiprią meilę, darnią ir tvirtą šeimą. Žodis „visterija“ sudarytas iš dviejų hieroglifų: pirmasis () („violetinė spalva“) dėl panašaus skambesio į žodį (), („vaikas“), siejamas su vaikais. O (téng), reiškiantis vijoklį, simbolizuoja tvirtą, nepertraukiamą ryšį bei stiprią meilę. Todėl gausiai žydinti visterija kinų kultūroje įgauna gausios šeimos ir tvirtos meilės reikšmes. Dėl šių priežasčių paveikslai, vaizduojantys visterijas ir kregždes, dažnai dovanojami jaunavedžiams linkint sėkmės ir šeimyninės laimės.

Mokėti reikėtų:

Vilniaus universitetas, SEB bankas, AB, 70440, LT247044060001101392

Įmokos paskirtis 8400005 ir Q0494 
Mok. pavedimo kopiją siųskite e.p.

REGISTRACIJA 
https://bit.ly/3VBDHnG

Sinologijos specialybės studentams ir VU darbuotojams dirbtuvės nemokamos.

[Dėmesio, vietų skaičius ribotas, todėl pirmenybė teikiama tiems, kurie po registracijos iš karto sumokės mokestį]

APIE MENININKĘ 
Qi Xiaoting [Chi Shaoting] kinų menininkė, kaligrafė, dailės mokytoja, Visuomeninio kinų kultūros klubo (Weifang) narė, nacionalinės Ukrainos menininkų sąjungos narė. Ji nuo 1997 m. gyveno Ukrainoje. 2011 m. baigė Kyjivo pedagoginį universitetą, Dailės ir dizaino fakultetą. Mokėsi pas žymius kinų menininkus: Zhang Zhungen, Zhang Huayong ir Liu Zonggang. Kūrėja palaiko nuolatinius ryšius su gimtąja šalimi ir skatina kultūrinius mainus tarp abiejų tautų. Menininkė dalyvavo kolektyvinėse parodose ir surengė personalinių parodų Ukrainoje, Kinijoje, JAV ir Ispanijoje. Jos darbų yra Ukrainos ir kelių kitų šalių muziejuose ir privačiose kolekcijose. Daugiau nei 10 metų ji dirba dailės mokytoja ir turi savo mokyklą "Celestial Culture".

Menininkė dirba unikalia kinų Xie-Yi (idėjų išraiškos) technika. Kaip įprasta, dailininkui labiau rūpi ryžių popieriuje perteikti dvasinę nuotaiką, o ne detales ir išorinių bruožų tikslumą. Svarbus kinų tapybos filosofijos principas – grožis ir išmintis slypi paprastume. Todėl paveiksle naudojamos tokios technikos kaip apibendrinimas, hiperbolė ir abstrakcija.  
Šiose kūrybinėse dirbtuvėse kviečiame prisijaukinti kinų tapybą ir kaligrafiją.

VIETA 
Dirbtuvės vyks Vilniaus universiteto Konfucijaus institute, adresu M. K. Čiurlionio g. 21 (vidiniame kieme), 203 aud.
Prieš užsiėmimus atsiųsime priminimus. Su savimi turėti nieko nereikia (nebent savo mylimiausią teptuką), visomis priemonėmis pasirūpins institutas.

Dėl detalesnės informacijos rašykite arba teiraukitės tel. +370 613 11849