Sidebar

Ketvirtąją paskaitą dedikavome vienam iš pačių skandalingiausių ir prieštaringiausių kinų grožinės literatūros kūrinių – „Slyvos šakelė auksinėje vazoje“, kurią skaitė VU Azijos ir transkultūrinių studijų instituto dėstytojas, doktorantas, j. asist. Balys Astrauskas.  

Spalio 16 d. klausėmės paskaitos „Kelionė į vakarus“ iš paskaitų ciklo „Didieji klasikiniai kinų romanai", kurią skaitė VU Azijos ir transkultūrinių studijų instituto jaunesnysis asistentas, dėstytojas ir doktorantas Balys Astrauskas.

Rugsėjo antrąją savaitę gilinomės į Konfucijaus tiesas dr. V. Siliaus paskaitoje „Konfucijus – Mokytojas“.  Taip kartu paminėjome ir Kinijoje rugsėjo 10 d. švenčiamą Mokytojų dieną, kuri siejama su išminčiaus gimtadieniu. Juk Konfucijus (Kongzi 孔子) į Kinijos tradiciją įėjo ir iki šiandien yra prisimenamas kaip “dešimties tūkstančių kartų̃ mokytojas”.

Kinų filosofo, politiko, mokytojo ir konfucianizmo pradininko Konfucijaus gimtadienio proga klausytojai turėjo galimybę išgirsti dr. doc. L. Poškaitės paskaitą „Konfucianizmas tradicinėje ir šiuolaikinėje Kinijoje“.

Vasarai įsibėgėjus visus besidominčius kinų kultūra kvietėme į paskutines šiais mokslo metais tapybos dirbtuves su mūsų mylima, jau keturis kartus viešėjusia kinų kilmės Ukrainos menininke iš Vokietijos Qi Xiaoting [Chi Shaoting]

Paskaitų ciklą „Didieji klasikiniai kinų romanai“ pradėjome paskaita „Užutėkio istorijos“ (Shuǐhǔ zhuàn水滸傳/水浒传).  Ją skaitė VU Azijos ir transkultūrinių studijų instituto j. asist. B. Astrauskas.