Sidebar

Sausio 20 d. virtualiai susitikome su vertėja Indre Balčikonyte-Huang, kuri už Shuang Xuetao (双雪涛, g.1983) apysakų rinkinio „Raudonio gatvė“ („Rara“, 2023) vertmą – vieną pirmųjų kinų literatūros vertimų į lietuvių kalbą – 2024 m. buvo apdovanota Dominyko Urbo premija, o pati „Raudonio gatvė“ pateko į įvairius geriausios metų verstinės grožinės literatūros sąrašus.

Paskutinėje paskaitų ciklo „Didieji klasikiniai kinų romanai” paskaitoje Vilniaus universiteto Azijos ir transkultūrinių studijų instituto jaunesnysis asistentas, dėstytojas ir doktorantas Balys Astrauskas pristatė klausytojams dar vieną kinų romaną „Raudonojo kambario sapnas“. Šis romanas laikomas vienu iš keturių didžiųjų klasikinių kinų romanų ir yra žinomas dėl savo sudėtingo siužeto bei gilių temų.

Metus užbaigėme didelio dėmesio sulaukusia paskaita apie sveikatą „Taidzi: smegenų ir kūno harmonija iš neurobiologinės perspektyvos“, kurią skaitė Biomokslų instituto profesorius, Neurobiologijos ir biofizikos katedros vedėjas habil. dr. Osvaldas Rukšėnas.

Ketvirtąją paskaitą dedikavome vienam iš pačių skandalingiausių ir prieštaringiausių kinų grožinės literatūros kūrinių – „Slyvos šakelė auksinėje vazoje“, kurią skaitė VU Azijos ir transkultūrinių studijų instituto dėstytojas, doktorantas, j. asist. Balys Astrauskas.  

Spalio 16 d. klausėmės paskaitos „Kelionė į vakarus“ iš paskaitų ciklo „Didieji klasikiniai kinų romanai", kurią skaitė VU Azijos ir transkultūrinių studijų instituto jaunesnysis asistentas, dėstytojas ir doktorantas Balys Astrauskas.

Rugsėjo antrąją savaitę gilinomės į Konfucijaus tiesas dr. V. Siliaus paskaitoje „Konfucijus – Mokytojas“.  Taip kartu paminėjome ir Kinijoje rugsėjo 10 d. švenčiamą Mokytojų dieną, kuri siejama su išminčiaus gimtadieniu. Juk Konfucijus (Kongzi 孔子) į Kinijos tradiciją įėjo ir iki šiandien yra prisimenamas kaip “dešimties tūkstančių kartų̃ mokytojas”.

Kinų filosofo, politiko, mokytojo ir konfucianizmo pradininko Konfucijaus gimtadienio proga klausytojai turėjo galimybę išgirsti dr. doc. L. Poškaitės paskaitą „Konfucianizmas tradicinėje ir šiuolaikinėje Kinijoje“.

Vasarai įsibėgėjus visus besidominčius kinų kultūra kvietėme į paskutines šiais mokslo metais tapybos dirbtuves su mūsų mylima, jau keturis kartus viešėjusia kinų kilmės Ukrainos menininke iš Vokietijos Qi Xiaoting [Chi Shaoting]