Sidebar

Konfucijus (Kongzi 孔子) į Kinijos tradiciją įėjo ir iki šiandien yra prisimenamas kaip “dešimties tūkstančių kartų̃ mokytojas”. Jo gimtadienis daug kur Rytų Azijoje ir šiandien yra minimas kaip Mokytojų diena.
Rugsėjo 12 d. 18:00 val. kviečiame į paskaitą, kurioje gilinsimės į Konfucijaus kaip mokytojo portretą:
Skaityti daugiau...

Balandžio 24 d. 18:00 val. kviečiame į viešą nuotolinę paskaitą „Žmogaus kūnas ir jo ugdymas daoizme: tarp „kūniškumo“ ir „dvasingumo“, mirtingumo ir nemirtingumo“. Nuo XX a. pabaigos daoizmas iš vietinės kiniškos religijos tapo globalia religija. Ji vilioja daugybę vadinamųjų „dvasinių turistų“ iš Vakarų ir ypač JAV, norinčių įgyti įvairių „supergalių“ ar leistis į „dvasines keliones“ bei ekstatiškas patirtis.

Skaityti daugiau...

Tikrąjį pavasarį kviečiame pasitikti neužmirštamais potyriais kūrybinėse kinų kaligrafijos ir tapybos dirbtuvėse su mūsų mylima, jau tris kartus viešėjusia, ir šį balandį pas mus vėl apsilankysiančia kinų kilmės Ukrainos menininke Qi Xiaoting [Chi Shaoting]. Kūrėja ilgus metus gyvenusi Ukrainoje buvo priversta palikti namus ir šiuo metu laikinai gyvena Vokietijoje.

Skaityti daugiau...

Kinų  medicina ir filosofija išlaikė tūkstantmečių išbandymus ir dabartiniu metu tampa vis populiaresnė Vakaruose. Neatskiriama kinų medicinos sritis – mityba. Kinų virtuvė nuo seno garsėja ne tik egzotiškų patiekalų skoniu ir gausa, bet ir subalansuotu, sveiku maistu. Norint įsigilinti į kinų filosofijos, medicinos ir mitybos paslaptis, reikia žinoti visą Dao filosofiją ar bent pagrindinius jos principus.

Skaityti daugiau...