Sidebar

Iš karto po švenčių, sausio 6 d. 18:00 val. kviečiame pasinerti į kinų literatūrą ir klausytis paskaitos „Raudonojo kambario sapnas“.
Paskaitų ciklas „Didieji klasikiniai kinų romanai“ supažindina su kertiniais iki-moderniosios Kinijos prozos kūriniais, kurių įtaka itin ryškiai jaučiama ne vien Kinijos, bet ir kitų Rytų Azijos valstybių kultūriniame lauke.
Ciklą vainikuos penktoji paskaita, kurioje pristatysime klasikinės kinų literatūros viršūne ir didžiausiu šedevru laikomą rašytojo Cao Xueqin XVIII a. vidurio romaną „Raudonojo kambario sapnas“. Tai be galo ryškų antspaudą kinų kultūrai ir vėlesnės kinų literatūros raidai palikęs kūrinys, peržengęs daugybę to meto socialinių tabu ir nusistovėjusių kūrybinių klišių. Tai pasakojimas apie turtingos pekiniečių giminės klestėjimą ir palaipsnį žlugimą, kurio centre – jautrus, meniškos sielos ir visuomenės bei tradicijos suvaržymams besipriešinantis jaunuolis Jia Baoyu, ir jo tyra, bet tragiškai pasibaigsianti meilės istorija. Romanas, žavintis savo kompleksiškumu ir unikaliu stiliumi, vos pasirodęs sulaukė beprecedenčio kinų susidomėjimo, neblėstančio iki šiol.
Kuo šis kūrinys jau ketvirtą šimtmetį taip traukia skaitytojus? Kodėl jis neretai vadinamas „kiniškąja Romeo ir Džiuljetos istorija“ ir ar toks įvardijimas yra tikslingas? Koks šio romano indėlis šiuolaikinės kinų kalbos atsiradimui?
Atsakymai į šiuos klausimus ir dar gerokai daugiau Jūsų lauks šioje paskaitoje.
Paskaitą skaitys VU Azijos ir transkultūrinių studijų instituto jaunesnysis asistentas, dėstytojas ir doktorantas Balys Astrauskas.
Renginys bus transliuojamas Vilniaus universiteto Konfucijaus instituto Youtube kanale. Nuoroda bus paskelbta renginio dieną.
Jei turite klausimų, rašykite