Balandžio 16 d. 11:00 val. Tarptautinės kinų kalbos dienos proga maloniai kviečiame Jus dalyvauti paskaitoje, kurią skaitys gerbiama kolegė Dr. Lu Xiaohong iš mūsų partnerio universiteto - Rytų Kinijos edukologijos universiteto.
Kinų rašmenys (汉字 Hànzì) dėl savo gilių istorinių šaknų, simbolinės prigimties ir vaidmens formuojant mąstymą bei bendravimą yra labai svarbūs norint suprasti kinų kultūrą. Kinų raštas yra kur kas daugiau nei rašto sistema – tai kultūros archyvas, kuriame netiesiogiai užkoduota filosofija, estetika ir net architektūros principai. Šiame pranešime pranešėja, iššifruodama kai kuriuos su architektūra susijusius simbolius, tokius kaip „门 (vartai / durys)“, „院 (kiemas)“, „宫 (rūmai)“, „堂 (salė)“, „室 (kambarys)“, „园 (sodas)“ ir t. t., nagrinės, kaip kinų raštas ir architektūra atspindi kinų pasaulėžiūrą, kurioje forma, funkcija ir kosmologija yra neatsiejamos. Pranešėja – dr. Lu Xiaohong yra Rytų Kinijos edikologijos universiteto (Šanchajus, Kinija) Tarptautinių kinų studijų instituto docentė. Ji vadovauja Tarptautinės kinų kalbos mokymo magistrantūros programai ir yra šios mokyklos Pasaulinio kinų kalbos mokytojų rengimo instituto administracijos vadovė. Jos dėstymo ir mokslinių tyrimų interesai apima mokytojų profesinį tobulėjimą, kinų / anglų kalbos kaip antrosios kalbos mokymą, tarpkultūrinę komunikaciją, kinų kalbą ir kultūrą.
2006-2007 m. ji buvo vizituojanti mokslininkė Niujorko universitete, o 2009 m. - Sent Olafo koledže. 2012-2016 m. dėstė kinų kalbą ir kultūrą JAV, o 2018-2020 m. – Belgijoje. Maloniai kviečiame prisijungti prie nuotolinės paskaitos.
Renginio nuorodą paskelbsime renginio dieną.
Paskaita vyks anglų kalba.