Liepos 19-22 d. trys Lietuvos miestai - Vilnius, Kaunas bei Alytus, pasitiko vieną žymiausių Kinijos smuikininkų, N. Paganini konkurso nugalėtoją, smuikininką Mengla Huang.
Šių metų liepos 19-22 d. bendradarbiaujant su Lietuvos nacionaline filharmonija bei Čiurlionio kvartetu, kartu su vienu žymiausių Kinijos smuikininkų Mengla Huang, buvo surengti 4 koncertai. Ryškiausias Kinijos smuikininkas Europoje dėmesį į save atkreipė būdamas 22 m. Kritikai pažymi įspūdingą M. Huang techniką, kuri leidžia atskleisti sudėtingiausių partitūrų grožį. O publika - nuo Pekino iki Kopenhagos - atlikėją palydi palaikymo šūksniais ir stovimomis ovacijomis. Į sceną M. Huang žengė drauge su savęs vertu partneriu - Čiurlionio kvartetu, ir trumpam nukėlė klausytojus į barokiškąjį J. S. Bacho pasaulį bei kerinčią N. Paganini epochą.
Tai vienas ryškiausių šiandieninės pasaulinės scenos smuikininkų, 49-ojo Paganini konkurso laureatas, daugkartinis konkursų prizininkas, laimėjęs Paganini smuikininkų konkurso aukso medalį ir specialųjį prizą už geriausią interpretaciją, dėl to dažnai vadinamas „Rytų Paganini“.
„Žiniasklaida mėgsta mane įvardyti Rytų Paganiniu. Toks titulas - didelė garbė, tačiau dar didesnė atsakomybė”, - sako pirmą kartą Lietuvoje viešintis Mengla Huang.
Nuo 2001 metų Niujorko koncertų salėse debiutavo kaip solo atlikėjas, Kinijos nacionalinio scenos menų centro atidarymo koncerte pasirodė kaip garbės svečias. Pasaulinio garso tarptautiniame muzikos festivalyje „Prahos pavasaris“ jis buvo pirmasis Kinijos smuikininkas atlikęs rečitalį. M. Huang yra grojęs kartu su Bazelio, Tokijo ir Drezdeno bei daugeliu kitų simfoninių orkestrų, kurie padėjo pasiekti stulbinančią sėkmę Kinijoje, Japonijoje ir Europoje. 16/17 sezone jis užbaigė koncertų turą Kinijoje su 24 Paganini smuiko solo kapričo ir sulaukė didelio muzikos kritikų susidomėjimo, kur buvo pabrėžiamas jo profesionalumas. Savo gimtojoje šalyje, siekdamas išpopuliarinti klasikinę muziką, 2014 metais, kaip ambasadorius, bendradarbiavo su vienintele Kinijoje klasikinės muzikos radijo stotimi „FM.947“. Universal Music Deutsche Grammophon nuo 2005 metų aktyviai pradėjo platinti šio muzikanto solo albumus. Ilgus metus M. Huang dirbo ne tik Šanchajaus muzikos akademijoje, bet ir kaip kviestinis profesorius Japonijos Išikava muzikos akademijoje, o įvairiuose konkursuose, tokiuose kaip tarptautinis smuikininkų konkursas „Sendai“, ne kartą dalyvavo kaip žiuri narys.
VU Konfucijaus instituto darbuotojai, dalyvavę Mengla Huang koncertuose, dalijosi savo įspūdžiais: „Vis dar gyvename smuikininko virtuozo Mengla Huang ir Čiurlionio kvarteto koncertų nuotaikomis. Tikime, jog net keturių muzikos festivalių - Kristupo, Pažaislio, Dainavos ir "Muzika Jašiūnų dvare", lankytojų širdyse dar ilgai skambės išskirtinai jautriai ir profesionaliai atliekama Bacho muzika. Džiaugiamės prisidėję prie Rytų Paganiniu tituluojamo smuikininko Mengla Huang viešnagės Lietuvoje, o už ilgametį bendradarbiavimą dėkojame Lietuvos nacionalinei filharmonijai.“
Koncertai vyko pagrindiniuose tuo metu vykusiuose vasaros festivaliuose Lietuvoje:
- Liepos 19 d. Kauno filharmonijoje „Pažaislio muzikos festivalyje“
- Liepos 21 d. festivalyje „Muzika Jašiūnų dvare“ bei Alytaus šv. Angelų sargų bažnyčioje „Dainavos šalies muzikos festivalyje“
- Liepos 22 d. Vilniaus šv. Kotrynos bažnyčioje „Šv. Kristupo festivalyje“
Programoje skambėjo Johann Sebastian Bach, Niccolo Paganini bei paties solisto Mengla Huang muzika.
Atlikėjai:
Solistas MENGLA HUANG (smuikas, Kinija)
ČIURLIONIO KVARTETAS:
JONAS TANKEVIČIUS (I smuikas)
DARIUS DIKŠAITIS (II smuikas)
GEDIMINAS DAČINSKAS (altas)
GLEB PYŠNIAK (violončelė)