Net tris dienas visi besidomintys Kinijos kultūra buvo pakviesti aplankyti ir sudalyvauti VU Konfucijaus instituto organizuojamose veiklose.
Pirmasis renginys - Graikijos Tesalijos universiteto ekonomikos profesoriaus dr. George Pertrakos vieša paskaita “Regionų ir miestų raida Kinijoje bei palyginimas su Europos patirtimi”. Čia profesorius pasidalino įžvalgomis apie Kinijos ir Europos miestų ir regionų sistemų skirtumus bei panašumus, apibrėžė tolesnio vystymosi perspektyvas. Prof. Petrakos tyrimai, pagrįsti ekonometrijos metodais, yra itin aktualūs šiandienos „Kelio ir juostos“ projekto kontekste.
Antroji diena buvo skirta kūrybinėms kaligrafijos ir kinų tapybos dirbtuvėms su menininkais iš Kinijos An Haining ir Li Ke. Kaligrafijos užsiėmimuose dalyviai susipažino su kinų rašto vystymosi istorija bei kaligrafijos meno subtilybėmis, išmoko rašyti laimės hieroglifą fu (福). Kiniškų Naujųjų metų laikotarpiu raudoname popieriuje kaligrafiškai užrašytas ir apverstas užrašas yra kabinamas ant durų, nes tikima, kad į namus ateis laimė. Tapybos dirbtuvės kinų guohua (国画) dalyvių abejingais nepaliko, o mūsų meniškoji savanorė Li Ke puikiai perteikė kiniškos tapybos detales. Dalyviams buvo suteikia galimybė ne tik patirti šį magišką užsiėmimą, bet ir išvysti tradicinius kinų rūbus hanfu 汉服, kuriais buvo pasipuošusi Li Ke.
Trečioji renginių diena buvo vainikuota kulinarinėmis dirbtuvėmis, kurių metu ne tik išvydome, bet ir paragavome. Mūsų šaunūs kolegos dėstytojai, vadovaujant dėstytojai Cui Lan, demonstravo kulinarinius gebėjimus ir įtraukė dalyvaujančius. Tie, kas lankėsi Kinijoje, ko gero, niekaip negali pamiršti baozi (包子)... Taip, šios kulinarinės dirbtuvės buvo skirtos kiniškoms garuose ruoštoms bandelėms, kurių skoniui nė vienas negalėjo atsispirti. Šiose veiklose buvo smagu tyrinėti Kinijos kultūrą, jausti bendrystę ir pabendrauti su bendraminčiais.