Pirmosios devynioliktojo Vilniaus festivalio dienos buvo nuspalvintos ryškiomis rytietiškomis Pekino operos (jingju) spalvomis. Birželio 2 –ąją vyko susitikimas su Pekino nacionalinės operos solistais atvykusiais iš tolimosios Kinijos, buvo pasakojama apie Pekino operą bei jos ypatybes. Šis seminaras tapo puikiu įvadu į birželio 4-ąją vykusį pasirodymą „Yang giminės karvedės“.
Birželio 4-ają į Lietuvos Nacionalinį Operos ir Baleto teatrą susirinko gausybė svečių, visi nekantravo pamatyti šį ypatingą reginį – buvo išpirktos net ir visos stovimos vietos. Tokio dėmesio ši Pekino nacionalinės operos trupė susilaukė pelnytai – ji pasaulyje yra pagarsėjusi savo profesionalumu. Šią trupę įkūrė Mei Langfang – legendinis kinų operos meistras.
Lietuviams šiuo pasirodymu buvo suteikta išskirtinė proga pamatyti garsiųjų operos meistrės Li Shengsu ir meistro Yu Kuizhi talentus, kurie operoje „Yang giminės karvedės“ vaidino pagrindinius moters ir vyro vaidmenis.
Operos spektaklis yra sudarytas iš 7 scenų, o visas pasirodymas buvo suskirstytas į dvi dalis, kur pirmoji, iki pertraukos, buvo kiek ramesnė, o antroji – dinamiška, gausi kovos scenų. Pekino operos meistrai netruko žavėti ir stebinti žiūrovus ryškiais apdarais bei makiažu, akrobatiniais triukais ir vaidinimo meistryste. Pačioje operoje pasakojama apie Song dinastiją, kur šios dinastijos karvedys ir jo kariauna besaugodami šalies sienas susiduria su įsibrovėliais, kurie juos nukauna. Todėl karių žmonos, norėdamos apginti šalį ir savo vyrų garbę nutaria susiremti su priešininkais. Galiausiai po kelių susidūrimų, Yang giminės karvedės nugali įsibrovėlius.
Pasibaigus vaidinimui žiūrovai buvo sužavėti tokio reginio, negailėjo aplodismentų aktoriams. Šiuo pasirodymu Lietuvos publika buvo supažindinta su išskirtiniausiu Kinijos scenos menu.
Prie šių renginių daug prisidėjo ir Konfucijaus institutas. Buvome aktyvūs partneriai organizuojant Pekino operos seminarą, kurio pagrindinis organizatorius buvo Lietuvos nacionalinė filharmonija.