Sidebar

Balandžio 3 – 4 dienomis Vilniuje Vilniaus universiteto Orientalistikos centras organizavo pirmąją Baltijos šalių Azijos studijų aljanso konferenciją (Baltic Alliance for Asian Studies; BAAS).  Mokslininkai iš Lietvos, Latvijos, Estijos, Armėnijos, Danijos, Italijos, Jungtinės Karalystės, Jungtinių Amerikos Valstijų, Suomijos, Vengrijos, Vokietijos dešimtyje teminių sekcijų pristatė penkiasdešimt pranešimų.

Sekcijų temos apėmė visas Baltijos šalių universitetuose tyrinėjamas šakas.  Buvo diskutuojama apie Kinijos Tang ir Song dinastijų poeziją ir tapybą, budizmo tekstinio paveldo interpretacijas, tradicines Azijos pažinimo sistemas, tapatybės raišką Azijos vizualiojoje kultūroje ir mene, Azijos šalių įvaizdžius ir reprezentacijas Europoje, šiuolaikinės filosofijos problemas iš Rytų Azijos perspektyvos, Azijos tautų literatūros vertimus į lietuvių ir latvių kalbas, tiurkų tautų religinį paveldą Rytų Europoje, politinį islamo diskursą  Vidurio Azijoje , taip pat pristatyti Azijoje atlikti antropologiniai lauko tyrimai.

Vilniaus universiteto Konfucijaus instituto direktorė profesorė Zhang Donghui iš Liaoning universiteto skaitė pranešimą apie Tao Yuanming kūrybą: „Grįžimas į gamtą ir harmoniją – skaitant Tao Yuanming poeziją“. Konfucijaus institutas džiaugiasi galėdamas prisidėti prie tokių svarbių mokslinių renginių, skatinti bendradarbiavimą tarp Azijos kultūros studijų mokslininkų.

Baltijos šalių Azijos studijų aljansas vienija Azijos studijų ir tyrimų centrus Vilniaus, Vytauto Didžiojo, Latvijos, Tartu ir Talino universitetuose. Aljanso tikslas – tinklaveikos principu plėtoti Azijos tyrimus Baltijos šalyse, didinti jų tarptautinį matomumą, skatinti bendrus tyrimus, pagrįstus bendradarbiavimu tarpusavyje ir su kitų šalių mokslininkais, sukurti konkurencingą regioninę Azijos tyrimų infrastruktūrą. Šių tikslų siekiama plėtojant Azijos studijas, tyrimus ir tinklaveiką, dalijantis ekspertine patirtimi ir ištekliais, koordinuojant mokslinę leidybą, skatinant akademinį mobilumą ir tyrimų sklaidą.

9711 800 600 2

9711 800 600 2

9711 800 600 2

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos