Sidebar

Vasarai įsibėgėjus visus besidominčius kinų kultūra kvietėme į paskutines šiais mokslo metais tapybos dirbtuves su mūsų mylima, jau keturis kartus viešėjusia kinų kilmės Ukrainos menininke iš Vokietijos Qi Xiaoting [Chi Shaoting]

Šį kartą suorganizavome 2 dirbtuves. Pirmąją dieną piešėme vilkdalgius arba, dar kitaip vadinamus, irisus 鸢尾花 yuānwěihuā, kurie kinų kultūroje yra garbinga gėlė, dažnai siejama su gerų naujienų pažadu. Tai yra augalas, skelbiantis, jog jau atėjo vasara. Kinijoje ši gėlė tapatinama ir dažnai vadinama "violetiniu drugeliu", kuris kelia pasigėrėjimą ir kuria transformacijos vaizdinius.

Antrojo susitikimo su menininke metu, pasinėrėme į vieno svarbiausių kinų kultūroje simbolio tapymą – persikus 桃子táozi. Šis vaisius slepia daugialypes reikšmes. Tai ne tik pavasario, nubudimo šauklys, bet ir yra vaisingumo simbolis. Senovės kariai ginklus gamindavosi iš persiko medžio medienos, kuri, kaip sakoma, saugojo nuo blogio. Persikų žiedlapiai buvo laikomi magiškais; jais būdavo skaninama arbata norint suteikti žmonėms nežemiškų galių. Persikas bene dažniausiai naudojamas vizualiniame mene bei literatūroje.

Ačiū taip gausiai susirinkusiems dalyviams ir iki kitų susitikimų rudenį!