Sidebar

Nuo XX a. pabaigos daoizmas iš vietinės kiniškos religijos tapo globalia religija. Ji vilioja daugybę vadinamųjų „dvasinių turistų“ iš Vakarų ir ypač JAV, norinčių įgyti įvairių „supergalių“ ar leistis į „dvasines keliones“ bei ekstatiškas patirtis.

Vieniems toks žmogiškųjų galimybių ribų peržengimas atrodo kaip grynos fantazijos ar išprotėjusių „dvasinguolių“ svaičiojimai, kitiems jis primena dabar vis labiau populiarėjančių transhumanizmo filosofų ir intelektualų vizijas, o treti įžvelgia ilgaamžių daoistinių kūno sampratų ir saviugdos būdų patvirtinimus įvairiuose šiuolaikiniuose moksluose bei technologijose, pradedant kvantine fizika ir baigiant energetine psichologija.

Pirmoje ciklo paskaitoje balandžio mėn. 24 d. „Žmogaus kūnas ir jo ugdymas daoizme: tarp kūniškumo ir dvasingumo, mirtingumo ir nemirtingumo“ aiškinomės kuo išskirtinės kūno sampratos, kurios pasitelkiamos daoistinėje saviugdoje bei koks yra „kūno“ ir „dvasios“ santykis daoizmo praktikoje, ir ar apskritai jį įmanoma paaiškinti vakarietiškais terminais. Mokslininkė bandė išaiškinti, jog daoizmo saviugda siejasi su pačia dao samprata, ir išdėstė svarbiausius tos saviugdos tikslus. 

Antroje paskaitoje „Daoistų kelias į nemirtingumą: metodai, patirtys ir istorijos“ pranešėja pasidalino ilgaamžiškumo receptais bei nemirtingumo metodais pagal daoistų išlikusias praktikas.

Nemirtingumo samprata buvo pristatyta kaip ypatinga ramybės, dvasinio susitelkimo būsena. O nemirtingasis pasižymėjo tam tikrais bruožais – turėjo turėti dieviškųjų galių. Aukštesnio dvasinio lygio daoistai pasirodo kaip nuolat besikeičiančios gyvybinės energijos laukas ir juos gali pamatyti panašių pasiekimų daoistai.

Šioje paskaitoje doc.dr.L. Poškaitė paminėjo daoizmo praktikos aspektus. Kai kurias daoistų vidinės alchemijos praktikas bei metodus integravo tradicinė kinų medicina ir čigong. Mityba daoistų saviugdos procese užima svarbią vietą, kaip ir kūno energijų harmonizavimas. Tačiau bene svarbiausias daoistų saviugdos metodas - kvėpavimas. 

Galiausiai saviugdos tikslas yra mažėjimo ir mažinimo kelias, savo kūną paverčiant buveine. Tikimės, jog šiose paskaitose atradote tai, kas jus domina ir lauksime kituose mūsų renginiuose.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos