Jau ketvirtąjį kartą džiaugėmės galėdami suorganizuoti, o ištroškusiems tikro kinų meno padovanoti net 5 kinų kaligrafijos ir tapybos dirbtuves su kinų kilmės Ukrainos menininke Qi Xiaoting [Chi Shaoting].
Pirmąją dieną mūsų vakaras tviskėjo auksu, nes mokėmės tapyti auksines žuveles. Tradicinėje kinų kultūroje žuvis, kaip ir auksinės žuvelės, simbolizuoja perteklių ir turtus. Ši asociacija kyla dėl to, kad kinų kalbos žodis žuvis (yú) tariamas labai panašiai (bet kitu tonu) kaip ir žodis turtas. Jis taip pat įkūnija sėkmės ir vienybės vertybes. Žuvies valgymas per šventes - tai ne tik kulinarinė patirtis, bet ir kultūrinio tapatumo bei kinų tradicijų puoselėjimo išraiška.
Šį kartą išskirtinį dėmesį skyrėme drakono simboliui ir antroji dirbtuvių diena buvo skirta drakonui: dieniniame užsiėmime dalyviai išmoko rašyti drakono hieroglifą, o vakare patį drakoną xieyi technika juodu tušu tapėme ant ryžių popieriaus. Kinų kultūroje drakonas simbolizuoja sėkmę, jėgą, sveikatą ir stiprybę. Drakonas yra unikalus, nes tai vienintelė mitinė būtybė iš visų kinų Zodiako gyvūnų, o drakono metais gimusieji laikomi stipriomis ir sėkmingomis asmenybėmis.
Trečioji diena buvo skirta gėlėms – tulpėms ir rožėms. Kinų kultūroje tulpės dažnai siejamos su šlove ir tobulumu, o rožės simbolizuoja amžiną pavasarį ir ilgaamžiškumą. Qi Xiaoting [Chi Shaoting] kinų menininkė, kaligrafė, dailės mokytoja, Visuomeninio kinų kultūros klubo (Weifang) narė. Ji nuo 1997 m. gyveno Ukrainoje. 2011 m. baigė Kyjivo pedagoginį universitetą, Dailės ir dizaino fakultetą. Mokėsi pas žymius kinų menininkus: Zhang Zhungen, Zhang Huayong ir Liu Zonggang. Kūrėja palaiko nuolatinius ryšius su gimtąja šalimi ir skatina kultūrinius mainus tarp abiejų tautų.
Menininkė dalyvavo kolektyvinėse parodose ir surengė personalinių parodų Ukrainoje, Kinijoje, JAV ir Ispanijoje. Jos darbų yra Ukrainos ir kelių kitų šalių muziejuose ir privačiose kolekcijose. Daugiau nei 10 metų ji dirba dailės mokytoja ir turi savo mokyklą "Celestial Culture". Menininkė dirba unikalia kinų Xie-Yi (idėjų išraiškos) technika. Kaip įprasta, dailininkui labiau rūpi ryžių popieriuje perteikti dvasinę nuotaiką nei perteikti detales ir išorinių bruožų tikslumą. Viskas atitinka kinų tapybos filosofiją – grožis ir išmintis paprastume. Todėl paveiksle naudojamos tokios technikos kaip apibendrinimas, hiperbolė ir abstrakcija. Menininkės darbais galite pasigrožėti čia: https://chi.gallery/