Sidebar

Kai paskutinėmis rugsėjo mėnesio dienomis auksu spalvinosi rudens lapai, rugsėjo 29 ir rugsėjo 30 d., spalvomis ir žiedais pasipuošė ir mūsų institutas, nes minėjome didžiojo kinų Mokytojo, išminčiaus ir filosofo Konfucijaus gimtadienį.

Visą savaitgalį besidomintieji kinų menais, galėjo sudalyvauti net 5-iose kūrybinėse kinų tapybos dirbtuvėse su kinų kilmės menininke iš Ukrainos Qi Xiaoting. Kūrėja pas mus viešėjo jau antrąjį kartą, po vasarą surengtų sėkmingų kinų kaligrafijos ir tapybos dirbtuvių. Džiaugėmės matydami laimingus dirbtuvių dalyvių veidus iš vasaros užsiėmimų. Dar labiau pakylėjo neblėstančios šypsenos ir noras kartu kurti su nuostabiąja menininke.
Qi Xiaoting užaugo Kyjive, bet dėl karo buvo priversta palikti namus ir šiuo metu laikinai gyvena Vokietijoje.

IMG 6598 low1

Qi Xiaoting [Chi Shaoting] – kinų menininkė, kaligrafė, dailės mokytoja, Visuomeninio kinų kultūros klubo (Weifang) narė. Ji nuo 1997 m. gyveno Ukrainoje. 2011 m. baigė Kyjivo pedagoginį universitetą, Dailės ir dizaino fakultetą. Mokėsi pas žymius kinų menininkus: Zhang Zhungen, Zhang Huayong ir Liu Zonggang. Menininkė dalyvavo kolektyvinėse parodose ir surengė personalinių parodų Ukrainoje, Kinijoje, JAV ir Ispanijoje. Jos darbų yra Ukrainos ir kelių kitų šalių muziejuose bei privačiose kolekcijose. Daugiau nei 10 metų ji dirba dailės mokytoja ir turi savo meno mokyklą  „Padangių kultūra".

IMG 6785 low3

Menininkė kuria tradiciniu kinų xieyi 写意 (idėjų išraiškos arba laisvo teptuko) stiliumi. Kaip įprasta, dailininkui svarbu ryžių popieriuje perteikti idėjos dvasią, o ne detales ir išorinių bruožų tikslumą. Pagal kinų tapybos filosofiją – grožis ir išmintis slypi paprastume. Todėl paveiksluose pasitelkiamos tokios išraiškos formos kaip apibendrinimas, hiperbolė ir abstrakcija.

visterijos2

Net 5-ias dienas dalyviai turėjo galimybę xieyi stiliumi išmokti piešti skirtingas ir svarbias kinų kultūroje gėles. Pirmame užsiėmime piešėme orchidėjas – kilnumo, taurumo, saviugdos, kuklumo ir grakštumo simbolį. Antrame – slyvos žiedus, kurie kinų kultūroje yra vidinio grožio ir kuklumo, tvirtybės, negandų nepalaužiamos dvasios simbolis. Penki slyvos žiedlapiai simbolizuoja ir penkis palaiminimus – Fu (福 laimė; sėkmė ), Lu (禄 profesinė sėkmė, puikus atlyginimas ir garbinga padėtis visuomenėje), Shou (寿 ilgaamžiškumas), Xi (喜 džiaugsmas, laiminga santuoka) and Cai (财 materialinė gerovė, turtai). Trečiose kūrybinėse dirbtuvėse susipažinome su viena iš 4 tauriųjų kinų kultūroje gėlių – chrizantema, tai atsiskyrėlio gyvenimo būdą, ilgaamžiškumą, ramų gyvenimo saulėlydį ir rudenį, bet kartu sveikatą bei gerovę simbolizuojanti taurioji gėlė. Čia ne tik piešėme, bet ir skanavome kalnų chrizantemų arbatą!

IMG 6833 low5IMG 6834 low8low 4IMG 6840 low6

Paskutiniąją dirbtuvių dieną mėgavomės įspūdingosiomis visterijomis – kinų kultūroje simbolizuojančiomis pagarbą ir profesinę sėkmę.  Na, o paskutinysis užsiėmimas buvo skirtas puošniajam sukučiui – meilės ir įsimylėjėlių, kurie gali susitikti tik kartą per metus, simboliui.

Tikime, jog apsilankę ir išbandę kinų tapybą dalyviai bent truputį prisilietė prie Kinijos kultūros ir pajautė jos magišką žavesį.

IMG 6943 low7

Menininkės darbais galite pasigrožėti čia: https://chi.gallery/

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos