Vilniaus universiteto Konfucijaus institutui bendradarbiaujant su „Sveiku miestu“, paskutinį balandžio šeštadienį pačioje sostinės širdyje, Rotušės aikštėje, buvo minima Pasaulinė taijiquan ir qigong diena. Šventės metu, per kelis šimtus žmonių turėjo galimybę susipažinti su skirtingomis, laiko patikrintomis kinų sveikatingumo sistemų bei technikų paslaptimis.
Pasaulinės taijiquan ir qigong šventės pradžią lydėjo įspūdingas liūtų šokis su kostiumais, kurį atliko svečiai iš Lietuvos Niat-Nam federacijos. Po liūtų šokio sekė Vilniaus mero Artūro Zuoko, VU Konfucijaus instituto direktorės prof. Zhang Donghui, Kinijos ambasados ministro patarėjo Huang He bei „Sveiko miesto“ direktoriaus Manto Paulausko sveikinimo kalbos.
Pasibaigus sveikinimo kalboms, sveikatingumo draugija „Tai-chi“ kartu su meistru Wang Xiyin demonstravo žiūrovams sportinį bei sveikatingumo taijiquan, jų pasirodymą taip pat lydėjo įvairūs judesių kompleksai, kuriuose pasitelkiamos vėduoklės bei kardai.
Po pietų, bendradarbiaujant su mūsų Konfucijaus institutu, daoistų Huashan mokyklos tradicijų tęsėja meistrė Xiang Xueqiu pristatė sveikatingumo ir ilgaamžiškumo puoselėjimo meno technikas.
Po meistrės Xiang Xueqiu pasirodymo, Lietuvos tradicinio wushu asociacija „Shaolin“ pristatė aštuonių shaolin brokato atraižų qigong kompleksą, po kurio taip pat parodė jau nuo seno praktikuojamą judesių kompleksą – shaolin minkštąjį kumštį, kuris ypatingas ne tik kovinių veiksmų, bet ir qigong praktikos pajungimu.
Vėliau Bobo Honibalo kovos menų mokykla turėjo galimybę pasirodyti ir pristatyti ypač seną ir unikalų Yang taijiquan stilių. Šios kovos menų mokyklos svečiai demonstravo stumiančių rankų technikas bei judesių kompleksus, kuriuose panaudojami ginklai.
Kitas senovinis taijiquan stilius, su kuriuo susipažino žiūrovai, tai Chen taijiquan. "Chen Xiaowang" asociacija pademonstravo išskirtinius Chen taijiquan judesius, jų pritaikymo kovoje galimybes bei judesių kompleksus, panaudojant dviašmenį kardą.
Antroje šventės pusėje prie taijiquan ir qigong gerbėjų minios taip pat prisijungė Rygos klubas „Tai Chi Chuan club“. Klubo vadovas Igoris Triškinas pademonstravo kovinių veiksmų kompleksus be ginklo ir taip pat dao bei qigong pratimų kompleksą, atliekamą su vienašmeniu kardu.
Po šio visus sužavėjusio pasirodymo, sekė Adamo Gibsono – kinų „Dayan qigong“ asociacijos akredituoto mokytojo Lietuvoje pasirodymas, kurio metu pristatė dayan – Laukinės žasies qigong.
Šventei eiant į pabaigą, Niat-Nam federacijos svečiai demonstravo savo sveikatinimo sistemą ir gyvybinės qi energijos vystymo bei tobulinimo pratimus.
Pasaulinę taijiquan ir qigong dieną galiausiai vainikavo svečių iš Kauno studijos „Wudang tao“ pasirodymas. Studijos nariai pristatė ypatingą taijiquan stilių, kuris, tikima, kilo pačiuose Kinijos wudang kalnuose. Pasirodymo metu buvo demonstruojami judesių kompleksai, atliekami su lazdomis bei kardais.